Ekonomi

Bakan Hulusi Akar “Türkiye SU-35 uçağı alacak” iddialarını yalanladı

Bakan Hulusi Akar "Türkiye SU-35 uçağı alacak" iddialarını yalanladı

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı iddia edilen SU-35 savaş uçaklarıyla ilgili soruya yanıt veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Türkiye’nin SU-35 alacağı iddiası yalan.” dedi.

Hulusi Akar – Dünyanın sayılı savunma sanayi ve teknoloji dergilerinden olan Defense News, Türk yetkililere dayandırdığı haberde Türk ve Rus makamların SU-35 savaş uçaklarının alımı için yoğun bir müzakere süreci içinde olduğunu iddia etmişti. Bu iddia ile ilgili Beştepe’deki 29 Ekim resepsiyonunda konuşan Milli Savunma Bakanı Akar, “Türkiye’nin SU-35 alacağı iddiası yalan.” dedi.

Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen kabul törenine katılan Milli Savunma Bakanı Akar kritik önemde açıklamalarda bulundu.

“DEVRİYELER KISA SÜRECE BAŞLAYACAK” Hulusi Akar

Akar, “Kısa zamanda Rusya ile ortak devriyeler başlayacak. ABD ve Rusya ile görüşmeler açık ve net ilerliyor, sorun yok, ilerliyoruz.” dedi. Akar, Bağdadi’nin öldürüldüğü operasyon içinse, “ABD Bağdadi operasyonu için bilgi verdi. Biz de birliklerimize gerekli talimatı verdik.” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN SU-35 ALACAĞI İDDİASI YALAN

Rusya’da SU-35 alımına ilişkin olarak da “Türkiye’nin SU-35 alacağı iddiası yalan. Biz F-35 projesinin ortağıyız, hakkımızı verin diyoruz” ifadesini kullandı.

Hulusi Akar Hulusi Akar

Kaynak: haberler.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı