İnternet DünyasıSiyaset

“Ahmak” tartışması sosyal medya ya taşındı! İmamoğlu ve Soylu taraftarları sosyal medyada kapışıyor

"Ahmak" tartışması sosyal medyaya taşındı! İmamoğlu ve Soylu taraftarları sosyal medyada kapışıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki “Ahmak” tartışması sosyal medya ya taşındı. Twitter’da Soylu taraftarları #HelalOlsunSoyluya etiketine destek verirken, İmamoğlu taraflarları ise #HaddiniBilSoylu etiketine destek veriyor. Bu iki etiket Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşmiş durumda.

Sosyal Medya – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılmak için Fransa’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik isim vermeden yaptığı, “Avrupa’ya giderek Türkiye‘yi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek” açıklamasına İmamoğlu’na yanıt verdi. İmamoğlu, “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu” demişti. Bu açıklamaların ardında sosyal medyada #HelalOlsunSoyluya ve #HaddiniBilSoylu etiketleri en çok konuşulan konular arasına girdi. İmamoğlu ve Soylu tarafları Twitter‘da destekledikleri etiketi gündemin ilk sıralarına taşımak için çok sayıda tweet attı.

TWİTTER’DE YARIŞ VAR – Sosyal Medya

Twitter’da İçişleri Bakanı Soylu’ya destek olanlar #HelalOlsunSoyluya etiketini Türkiye gündeminde ilk sıraya taşırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenler #HaddiniBilSoylu etiketini 2. sıraya taşıdı.

SOYLU İSİM VERMEDEN “AHMAK” DEMİŞTİ

Bakan Soylu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılmak için gittiği Fransa’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu isim vermeden eleştirdi.

Soylu şu ifadeleri kullandı: “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alıp 9 aylık çocuklarımızı, bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt kardeşlerimizin, Arap kardeşlerimizin, Türk kardeşlerimizin sabah dükkânını açmasını engelleyecek, çocukların okula gitmesini engelleyecek, bunun belediye başkanlığını yapacak, sen de Avrupa Birliği’ne Türkiye’yi şikayet edeceksin, yazıklar olsun.”

İMAMOĞLU SERT CEVAP VERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Strasburg’da yaptığı konuşma üzerinden kendisine isim vermeden sert sözler söylemesine tepki gösteren İmamoğlu, “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Daha çok haddini bilen bir tavrı olmadığı için Allah’a havale ediyorum. Ama ben, orada memleketimle ilgili çok değerli, çok güzel tespitler yaparak, savunmamı da yaparak, Avrupa’yı sorumluluğa da davet ederek cümleler kurdum. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı’na yakışmadı.” yanıtını verdi.

Kaynak: haberler.com

Kaynak
haberler.com
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı